Ragbi vs jalgpall: erinevus ja võrdlus

Igal mängul on ajalugu ja päritolu ning sama lugu on jalgpalliga. Kaks varasemat jalgpallimängu on Association Football ja Rugby Union.

Mõlemal mängul on ühine ajalugu ja päritolu. Kaks mängu peeti esmakordselt Euroopas.

1863. aastal kehtestas jalgpalliliit Inglismaal liidujalgpalli reeglid. Nad nimetasid ragbi ja jalgpalli, et eristada mängu erinevaid vorme.

Hiljem võeti 1880. aastatel Inglismaal kasutusele termin jalgpall. Seetõttu arenes jalgpall või jalgpall praegusel kujul Inglismaal, samal ajal kui ragbi olemasolu kuupäevad tagasi ajalukku.

Võtme tagasivõtmine

1. Ragbi on kontaktspordiala, mida mängitakse ovaalse kujuga palliga, kus võistkonnad koguvad punkte palli üle vastase väravajoone kandes (proovivad) või läbi väravapostide löömise (muutus, penalti või viskamine).
  2. Jalgpall, tuntud ka kui jalgpall, on ümmarguse palliga mängitav spordiala, kus meeskonnad koguvad punkte palli vastase väravasse löömisega, kusjuures ainult väravavaht tohib palli kätega puudutada.
  3. Nii ragbi kui ka jalgpall on populaarsed meeskonnaspordialad, mida mängitakse kogu maailmas, kuid ragbi hõlmab rohkem füüsilist kontakti ja kasutab ovaalset palli. Seevastu jalgpalli mängitakse ümmarguse palliga ja palli kätega puudutamisel on rohkem piiranguid.

Ragbi vs jalgpall

Ragbi on kontaktspordiala ja seda mängitakse ovaalse kujuga palliga. Mängu eesmärk on viia pall üle vastase meeskonna väravajoone või lüüa see punktide saamiseks üle risti. Jalgpall on kõige populaarsem spordiala maailmas. Mängu eesmärk on lüüa väravaid, lüües palli vastasmeeskonna võrku.

Ragbit mängitakse kahe meeskonna vahel, mõlemas on 13–15 pikliku palliga mängijat. Jalgpalli mängitakse meeskondades, kus on 11 mängijat, millest igaühel on kerakujuline pall.

Võrdlustabel

Võrdluse parameeterragbijalgpall
Mängijate arvRagbis on meeskonnas 13–15 mängijat.Jalgpallis on meeskonnas 11 mängijat.
VäliRagbiväljaku mõõtmed on 100*70 meetrit.Jalgpalliväljaku pikkus on 100–110 meetrit ja laius 64–75 meetrit.
PallRagbis kasutatakse pikliku palli pikkust 30 cm, ümbermõõtu 77 cm ja laiust 62 cm. Palli kuju nimetatakse Prolate Spheroidiks.Jalgpallis kasutatakse sfäärilist palli, mille ümbermõõt on 71 cm.
AjapiirangRagbimängus on kaks poolaega, kumbki 40 minutit.Jalgpallimängus on kaks poolaega, millest kumbki on 45 minutit.

Mis on ragbi?

Ragbi on jalgpalliliik, mida mängitakse mängu ajal 13–15 mängijaga võistkondade vahel; väljakul on 26–30 mängijat. Ragbiväljak on 100 meetrit pikk ja 70 meetrit lai.

Samuti loe:  WSOP vs WPT: erinevus ja võrdlus

Ragbi jalgpalli pall on piklik kuju, mida tuntakse prolate sferoidina. Palli pikkus on 30 cm, laius 62 cm ja ümbermõõt 77 cm.

Ragbimängus on kaks 40-minutilist poolaega, kuid nende vahel ei ole ajalõpet.

Ragbis peab mängija palli üles võtma ja minema vastase poolele; ülejäänud meeskond aitab edasi liikuda. Võistkonnale antakse katse eest 5 punkti, löögi eest 3 punkti ja löögi eest 2 punkti.

Meeskonnal on käimasolevas kohtumises lubatud teha seitse vahetust.

Rahvusvaheline ragbinõukogu on mängu kõrgeim organ. Ragbi oli domineeriv mäng riikides, mis olid Briti kolooniad.

Mõned ragbit mängivad riigid on Inglismaa, Austraalia, Itaalia, Uus-Meremaa jne.

ragbi

Mis on jalgpall?

Jalgpalli või jalgpalli mängitakse kahe 11-liikmelise meeskonna vahel; matši ajal on väljakul 22 mängijat. Ragbiväljak on 100–110 meetrit pikk ja 64–75 meetrit lai.

Jalgpallipall on sfääriline, ümbermõõduga 71 cm. Jalgpallimängus on kaks 45-minutilist poolaega, ilma vaheaegadeta.

Mängu mängitakse jalgade, jalgade, pea ja torsoga ilma palli kätega puudutamata. Jalgpallimängu reguleerivad 17 seadust ja kohtunik peab vaatama, et mängu mängitakse ausalt.

Jalgpallis peab meeskond panema palli vastase võrku või väravaposti. Iga värava eest antakse meeskonnale üks punkt. Mängu jooksul on meeskonnal lubatud teha vaid kolm vahetust.

Samuti loe:  Konks vs Uppercut: erinevus ja võrdlus

Rahvusvaheline jalgpalliliit on mängu kõrgeim organ. Jalgpall on populaarne mäng Ameerikas, Aasias ja Aafrikas.

See on populaarsem kui ragbi.

jalgpall

Peamised erinevused Ragbi ja jalgpall

1. Ragbi on populaarne Inglismaal ja endistes Briti kolooniates, nagu Prantsusmaa, Austraalia, Itaalia, Šotimaa, Wales jne, samas kui jalgpall on populaarne Euroopas, Ameerikas, Aafrikas ja Aasias.
  2. Ragbimeeskonnas on 13–15 mängijat, jalgpallimeeskonnas aga 11 mängijat.
  3. Ragbiväljaku mõõtmed on 100*70 meetrit, kusjuures jalgpallimeeskonna mõõtmed võivad varieeruda, väljaku pikkus on 100-110 meetrit ja laius 64-75 meetrit.
  4. Ragbipallil on sfääriline kuju, jalgpallipallil aga kerakujuline kuju.
  5. Ragbi palli pikkus on 30 cm, laius 62 cm ja ümbermõõt 77 cm, jalgpalli palli ümbermõõt aga 71 cm.
  6. Ragbi täismängus on kaks 40-minutilist poolaega, jalgpallimängus aga kaks 45-minutilist poolaega.
  7. Ragbis on meeskonnal lubatud seitse vahetust, jalgpallis aga ainult kolm.
  8. Ragbis on meeskonnale punktide andmise süsteem erinev; Katse eest antakse 5 punkti, teisenduslöögi eest 2 punkti ja löögi eest 3 punkti. Jalgpallis antakse värava eest 1 punkt.
  9. Ragbi kõrgeim juhtorgan on Rahvusvaheline ragbinõukogu, samas kui jalgpalli kõrgeim juhtorgan on Rahvusvaheline Jalgpalliliit.
Erinevus ragbi ja jalgpalli vahel

viited

Viimati värskendatud: 13. juulil 2023

punkt 1
Üks palve?

Olen selle blogipostituse kirjutamisega nii palju vaeva näinud, et teile väärtust pakkuda. See on mulle väga kasulik, kui kaalute selle jagamist sotsiaalmeedias või oma sõprade/perega. JAGAMINE ON ♥️

10 mõtet teemal "Ragbi vs jalgpall: erinevus ja võrdlus"

1. Nii ragbi kui ka jalgpalli jaoks pakutav ajalooline kontekst on valgustav. Huvitav on teada saada nende spordialade päritolu ja arengu kohta.

vastus
  2. Mõlema spordiala mängijate arvu, väljaku mõõtmete ja pallitüüpide võrdlus on üsna intrigeeriv. See annab parema ülevaate ragbi ja jalgpalli erinevustest.

vastus
  3. Ragbi ja jalgpalli reeglite, eesmärkide ja peamiste erinevuste selge jaotus muudab selle artikli suurepäraseks ressursiks neile, kes on huvitatud nende spordialade ajaloost.

vastus
  4. Minu arvates on lõbus, kuidas ragbi ja jalgpall on nende erinevate reeglite ja mängustiilide tõttu erinevalt arenenud. Põnev on näha, kuidas nad on aja jooksul arenenud.