Футбол проти футзалу: різниця та порівняння

Світ спорту наповнений багатьма цікавими іграми з м'ячем, серед яких футбол і футзал. Незважаючи на однаковий основний принцип, футбол і футзал мають багато відмінностей, які роблять їх двома різними видами спорту, обидва схвалені ФІФА (Міжнародна федерація футбольних асоціацій).

У цій статті детально розглядаються відмінності між швидкісними та стратегічними видами спорту. Футбол, футбол, футзал і кікбол можуть звучати схоже, але вони мають досить багато відмінностей. Однак вони можуть містити кілька загальних правил і, можливо, однакову мету!

Ключові винесення

1. Футзал має менший, важчий м’яч із меншим відскоком, ніж традиційний футбол.
  2. У футбольних командах по 11 гравців на кожну сторону, тоді як у футзальних командах по п’ять гравців.
  3. Ігри з футзалу відбуваються в приміщенні на корті з твердим покриттям, тоді як футбольні матчі відбуваються на відкритому повітрі на більшій траві або полі зі штучним покриттям.

Футбол проти футзалу

Різниця між футбол і футзал полягає в тому, що футбол – це гра на відкритому повітрі, у якій грають 11 гравців, тоді як футзал – це гра в приміщенні з меншим стадіоном і має 5 гравців на полі. Обидва переживають за ту саму головну мету: «забити якнайбільше голів» виграти гру. Футзал, будучи нещодавно визнаною грою, привертає багато уваги через тактику гри та цікаві правила.

Футбол — це польова гра, в яку беруть участь 22 гравці, основною метою якої є забивання «голів». Один воротар (також званий воротарем) і десять польових гравців складають склад однієї футбольної команди.

Аутфілдери спеціалізуються або на нападі, або на захисті, або на обох. Команда поділяється на захисників, півзахисників, нападаючих і вінгерів, але гравці можуть вільно пересуватися по полю.

Футболом називають цей вид спорту в Північній Америці, тоді як футболом його називають у решті світу.

Футзал - це а ФІФА-затверджено нову гру у внутрішній футбол. Слово «футзал» є абревіатурою «futbol sala» іспанською мовою.

Грається між двома командами, кожна з яких має по п’ять гравців на полі в будь-який момент часу, з «літаючими» замінами та меншим, міцнішим і менш еластичним м’ячем, ніж стандартний футбольний м’яч.

Також читайте:  Бутси для футболу проти лакросу: різниця та порівняння

Ця гра вважається розвиваючим інструментом для стандартного 11-стороннього футболу. Перший турнір УЄФА відбувся в 1996 році, в якому перемогла Іспанія, а повний Європейський турнір з футзалу відбувся в 1999 році, в якому перемогла Росія.

Таблиця порівняння

Параметри порівнянняФутболФутзал
ВизначенняСпорт, зосереджений на м'ячі, який потрібно забити у ворота іншої команди. Це гра на відкритому повітрі.Спорт, заснований на м'ячі, який використовується для забивання голів. Гра проводиться двома командами і є грою в приміщенні.
Розмір поляПрофесійний футзальний майданчик має розміри 20 на 40 метрів. Це набагато менше, ніж матч 11 на стороні.Довжина 105 метрів, ширина 68 метрів. Клуби закликаються позначати свої поля відповідно до цих вказівок, коли це можливо.
Час гриГра триватиме 90 хвилин, через 45 хвилин буде зміна кінців і після цього 15-хвилинна перерва.20-хвилинний тайм, час між двома таймами не повинен перевищувати 15 хвилин.
Запасні та кількість гравців3 заміни (не на полі)Необмежена кількість «літаючих» замін (12 гравців у команді)
Розміри м'ячаЩоб вважатися легальним, футбольний м’яч повинен мати окружність 68–70 см (27–28 дюймів) і вагу 410–450 г.Футзальний м’яч менший за м’яч стандартного розміру 4, але більший за м’яч розміру 3 і має діаметр від 24.61 дюйма до 25.0 дюйма.

Що таке футбол?

Футбол — це командний вид спорту, у якому дві команди з 11 гравців змагаються на стандартизованому полі з двома «зонами D» і чотирма стійками (2 стійки становлять один гол). Команда має бути збалансованою, з відповідною кількістю півзахисників, захисників, нападників, вінгерів і воротарів.

Цей вид спорту регулюється ФІФА та УЄФА, і він приваблює участь з усього світу. Залежно від участі, футбольні ігри проводяться на міжнародному або національному рівнях між різними клубами.

Футбол є найбільш конкурентоспроможною лігою у світі, у якій беруть участь понад 250 мільйонів людей у ​​понад 200 країнах. Він найбільш популярний в Європі, Америці (Північній і Південній), а також на значній частині Азіатського субконтиненту.

Багато країн беруть активну участь у чемпіонатах світу з футболу та УЄФА євро Кубки ліги.

Також читайте:  Wicket Keeper проти Batsman: різниця та порівняння

На відміну від основних видів спорту в Сполучених Штатах і Канаді, у більшості національних футбольних ліг немає фази плей-оф після сезону.

Після того, як кожна команда зіграла між собою вдома та на виїзді, команда, яка посідає перше місце в турнірній таблиці в кінці сезону, оголошується чемпіоном.

Більшість турнірів ліги дають три очки команді-переможцю. Нічия, відома як нічия, присуджує обом командам одне очко.

футбол

Що таке футзал?

Футзал, спочатку призначений для гри на баскетбольному майданчику, був створений в Уругваї в 1930-х роках вчителем на ім’я Хуан Карлос Черіані.

Закони ґрунтувалися на розмірі баскетбольної команди та 40-хвилинному часі змагань на гандбольному полі. А потім його популяризували під загальновідомою назвою футзал.

Організація та конфігурація футзальних команд може бути трохи складною для розуміння. Через ефемерну природу футзалу гравці на полі часто покривають усе поле, але мають основні обов’язки.

Не кожна конфігурація використовує кожен слот. «Універсальні» гравці можуть займати будь-яку вигідну позицію. А також помінятися місцями серед 5.

Команди можуть використовувати «літаючого воротаря», який є гравцем на полі, який носить спеціалізовану футболку кольору воротаря. Тренери можуть використовувати стратегію потужної гри, щоб впливати на гру та, зокрема, досягати цілей, коли вони невдалі.

Є чотири судді гри: суддя на боковій лінії навпроти лавок і другий суддя на боковій лінії суперника, третій суддя біля місця на півдорозі, щоб стежити за замінами та фолами, і лайнсмен.

Воротарі можуть досягти майже будь-якої зони футзальних воріт, менше ударів у футзалі закінчується сіткою.

футзал

Основні відмінності між футболом і футзалом

1. Футбол – це гра на відкритому повітрі, тоді як футзал – це вид спорту в приміщенні.
  2. У футболі кожна команда складається з 11 гравців на полі, але у випадку з футзалом кожна команда складається з 5 гравців на полі.
  3. Футбол складається з 2 таймів по 45 хвилин кожен, тоді як футзал має 20 хвилин по 2 тайми.
  4. Аут у футболі призводить до кутових ударів, але у футзалі гравець має вкинути м’яч.
  5. У футбольному матчі дозволено три заміни, але у футзальному матчі необмежена кількість замін.
Різниця між футболом і футзалом
посилання

Останнє оновлення: 11 серпня 2023 р

крапка 1
Один запит?

Я доклав стільки зусиль для написання цього допису в блозі, щоб надати вам користь. Це буде дуже корисно для мене, якщо ви захочете поділитися цим у соціальних мережах або зі своїми друзями/родиною. ДІЛИТИСЯ ЦЕ ♥️

24 думки на тему “Футбол проти футзалу: різниця та порівняння”

1. Порівняльна таблиця дуже детальна та організована, що дозволяє легко зрозуміти різницю між футболом і футзалом. Зрозуміло, що обидва види спорту мають свій унікальний набір правил і норм.

відповісти
  2. Детальне пояснення того, що таке футбол і його всесвітня популярність, було дуже пізнавальним. Інтригуюче спостерігати, наскільки поширеним є цей вид спорту та як він різниться в різних регіонах світу.

відповісти
  3. Чудова стаття! Цікаво дізнатися про ключові відмінності між футболом і футзалом, особливо про різницю в кількості гравців і ігровому полі. Я ціную детальні порівняння.

відповісти
  4. Дізнатися про відмінності між футболом і футзалом, особливо щодо розміру поля та ігрового часу, було справді повчальним. Ця стаття надала цінну інформацію про унікальні аспекти обох видів спорту.

відповісти
  5. Стаття ефектно висвітлила відмінності між футболом і футзалом з точки зору кількості гравців і характеристик ігрового поля. Це допомогло мені глибше зрозуміти обидва види спорту.

відповісти
  6. Я поняття не мав про різницю в замінах і ігровому часу між футболом і футзалом. Ця стаття надала мені важливу інформацію, якою я можу поділитися зі своїми друзями, які також захоплюються спортом.

відповісти
  7. Я ціную глибокий аналіз футболу та футзалу, і порівняльна таблиця була особливо повчальною. Тепер я краще розумію унікальні характеристики кожного виду спорту.

відповісти
  8. Мені було цікаво дізнатися про різні розміри футбольного та футзального м’яча. Розмір і вага м'яча відіграють вирішальну роль у динаміці гри, і цікаво спостерігати, чим вони відрізняються.